Akademi Barkod Bilişim Danışmanlık ve Güvenlik Teknolojileri Dış Tic. Ltd. Şti.

Konfeksiyon, Triko ve Hazır Giyim Sektörü Referansları

Ayakkabı ve Spor Sektörü Referansları

Ev Tekstili, Züccaciye ve Mobilya Sektörü Referansları

Departman Mağazacılığı (Çeyiz) Referansları

Departman Mağazacılığı Referansları

Optik Sektörü Referansları

Elektronik Sektörü Referansları

Bijuteri, Kuyum, Saat ve Kozmetik Sektörü Referansları

Kırtasiye, Oyuncak ve Hediyelik Eşya Sektörü Referansları

Perakende Diğer Sektör Referansları

Diğer Sektör Referansları

Üretim Programı Referansları

Osmanbey, Laleli Toptan Sektörü Referansları

COLLEZIONE: " Nebim'in Collezione ailesinde ayrı bir yeri var..."

 

Collezione Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem AkyiğitCollezione, Ekrem Akyiğit tarafından 23 Ağustos 1987 yılında kurulmuştur. 1987 yılında Bakırköy'de açılan ilk mağazadan sonra oluşan yüksek talep sebebiyle 1989 yılında ikinci Collezione mağazası Fatih'te açıldı. Takip eden iki sene içinde İstanbul'un birçok noktasında açılan Collezione mağazaları, kararlı büyümenin de bir göstergesi oldu. %100 yerli sermayesi ile ülke ekonomisine önemli katkı sağlayan Collezione; merkez, mağazalar ve üretim tesislerinde toplam 86.000 metrekare üzerinde, yaklaşık 2.000  personeliyle faaliyette bulunmaktadır ve şu anda Türkiye genelinde 94 mağaza, 120 bayi; yurt dışında ise 18 ülkede 32 satış noktası ile hedef kitlesiyle buluşmaktadır.

Bilgi işleme yatırım yapmaktan çekinmiyoruz. Bu konudaki çalışmalarımıza uzunca süredir devam ediyoruz. Collezione bilgi birikimini otomasyona geçirmek, kurumsal hafıza ve karar destek sistemlerini oluşturmak ve tabiî ki bunun network ve donanım altyapısını sağlamak amacıyla büyük yatırımlar yapmaya devam ediyor. Şu anda tüm satış noktalarımızda online olarak hizmet vermeye yönelik interaktif stok ve satış yönetimi konusu üzerine yoğunlaşmış durumdayız.

Winner'ı Sipariş, satın alma, sevkiyat, stok takibi ve muhasebe aşamalarında yoğun olarak kullanıyoruz. Özellikle bu bölümlerde yapılan ek programlarla iş akışlarını hızlandırma yönünde çalışmalar yapıyoruz. Tek bir veritabanı ile ilişkili ve takip edilebilir data kontrolü özellikle belirteceğimiz faydalar. Bununla birlikte aynı datalar üzerinden çalışarak iş akışını kontrol etme imkanı bizim için önem taşıyor. Kurgusunu yaptığımız değişik yapıların kısmen Nebim içine entegrasyonu ve program dışında yapılan takiplerin azalması ek faydalar olarak özetlenebilir.

Sadece Yazılım alanında değil aslında tüm alanlarda Collezione'nin uygulamaya çalıştığı bir sistematik var. Biz buna stratejik partnerlik tabirini uygun gördük. Çeşitli uzmanlıkları bünyemizde yeniden oluşturmak yerine, bu alanda uzman olan firmaları kaynak olarak kullanarak, iş ortaklığı anlayışı çerçevesinde know-how alışverişinde bulunmayı tercih ediyoruz Bu nedenle birlikte gelişmek amaçlı çalışmalar yapılacak firma arayışımız var. Bu noktada uzunca bir süredir çalıştığımız Nebim'in Collezione ailesinde ayrı bir yeri olduğunu söyleyebiliriz.

2008 yılında tüketiciye odaklanmış, verimli ve karlılık hedeflerini oluşturmuş yurt dışı ve yurtiçi satış geliştirme faaliyetlerinde bulunulacaktır   Yurt içi genişleme planlarında 17 yeni mağaza açma ve 20 mağazanın yenilenmesi planlarımız arasında yer alıyor. Yurt dışında ise Kuzey ülkelerinde 4 mağaza açıp güneyde 13 franchising vermeyi planlıyoruz. Mağazalarda, 2007 yılında toplam 10 milyon 431 bin adet ürün satılmıştır. 2008 de 217 milyon YTL ciro hedeflemektedir. (C+5) yıllık planımız ise 2013 yılında 430 milyon YTL ciro hedefini gerçekleştirmektir.